Dogodki » Družabnosti
Število fotografij: 4
Ljubljana, 26.03.2019
»Na Inženirski zbornici smo veseli in ponosni, da so nam zaupali organizacijo Svetovnega gradbenega foruma 2019. To je še ena potrditev za to, da imamo po 22 letih delovanja veliko mednarodno veljavo. Osebno sem prepričan, da majhne države, kot je Slovenija, še bolj potrebujejo zunanje zglede in primerjave, da smo kot panoga lahko konkurenčni in kot posamezniki celo vodilni. Svetovni gradbeni forum je zato predvsem velika priložnost za domačo stroko. Trenutno imamo že več kot 600 prijavljenih udeležencev iz 42 različnih držav,« je o prvem Svetovnem gradbenem forumu z naslovom »Odpornost stavb in infrastrukture« povedal predsednik Inženirske zbornice mag. Črtomir Remec. Rdeča nit WCF 2019 bo odporna gradnja stavb in infrastrukture od energetskih izzivov do upravljanja tveganja naravnih nesreč, zaščite premoženja in odpornih skupnosti. »Gradbeništvo je gotovo najbolj tradicionalna gospodarska panoga, ki pa doživlja v zadnjem obdobju veliko sprememb z novimi tehnologijami in managementom (BIM etc.). Glede na pričakovano rast svetovnega prebivalstva bo nujno bistveno spremeniti standarde gradnje. Kljub povečanim obtežbam zaradi grozečih naravnih katastrof bo hkrati potrebno zmanjšati porabo gradbenih materialov in energije, sicer ne bo možno že v kratkem zagotoviti dovolj virov,« še dodaja mag. Črtomir Remec.
Prvi Svetovni gradbeni forum, ki bo potekal od ponedeljka, 8. aprila, do četrtka, 11. aprila 2019, v Cankarjevem domu v Ljubljani organizirajo Inženirska zbornica Slovenije (IZS), Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani (UL FGG) ter Svetovna zveza inženirskih organizacij (WFEO). Forum bo potekal pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja in Organizacije združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo (UNESCO). »Dogodek na eni strani ponuja možnost mednarodne uveljavitve znanja slovenskih gradbenikov in strokovnjakov, povezanih z gradbeno panogo v najširšem smislu, na drugi strani pa prenos najnovejših mednarodnih trendov in obveznosti na področju trajnostnega razvoja in vloge gradbeništva v njem,« pravi dekan Fakultete za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani (UL FGG) prof. dr. Matjaž Mikoš.
Tridnevni delovni program foruma je razdeljen na šest tematskih sklopov, ki slonijo na šestih od sedemnajstih ciljev trajnostnega razvoja začrtanih pri Združenih narodih. »Tematski sklopi obravnavajo probleme energije v 21. stoletju z vidika učinkovitosti rabe virov v grajenem okolju, gradbeništva 4.0 in naprednega konstrukcijskega inženirstva, izzive kulturne dediščine v digitalnem svetu, probleme upravljanja s tveganji nesreč in naporov za odpornejšo skupnost nanje. Del programa se ukvarja tudi z vprašanjem, kako povečati zmogljivosti družbe na področju inženirstva in izzive upravljanja z nepremičninami in premoženjem ter napredkom pri integralnem informacijskem modeliranju stavb. Sodobno gradbeništvo ima v svetovnem razvoju namreč ključno vlogo,« je o tematskih sklopih povedal prof. dr. Matjaž Mikoš.
Naslednja (2/4) | ||
Že več kot 600 udeležencev iz 42 držav na Svetovnem gradbenem forumu aprila v Ljubljani |
Fotograf: mediaspeed.net / Borut Cvetko
Velikost: 3296 x 2032
Čas posnetka: 26. 03. 2019 12:29
Error [Notice]: Undefined index: facebook_komentar
File: /home/mediaspeed/admin.mediaspeed.net/modules/frontend/views/skupine/index.tpl.php
Line: 1506
File: /home/mediaspeed/admin.mediaspeed.net/modules/frontend/views/skupine/index.tpl.php
Line: 1506
Error [Notice]: Undefined index: facebook_komentar
File: /home/mediaspeed/admin.mediaspeed.net/modules/frontend/views/skupine/index.tpl.php
Line: 1669
File: /home/mediaspeed/admin.mediaspeed.net/modules/frontend/views/skupine/index.tpl.php
Line: 1669